Metabo HC 300, czyli lekka i kompaktowa grubościówka

metabo hc 300Metabo w swojej ofercie posiada szeroki wybór grubościówek oraz strugarko-grubościówek, czyli narzędzi służących do obróbki drewna. Urządzenia te są obrabiarkami napędzanymi elektrycznymi silnikami. Można pracować nimi zarówno przy drewnie miękkim jak i twardym. Dzięki nim w sposób łatwy i precyzyjny wykonamy prace takie jak wygładzanie i wyrównywanie powierzchni drewna. Obrabiarki tego typu umożliwiają także łatwe uzyskiwanie pożądanych rozmiarów i kształtów. Grubościówki stanowią zróżnicowaną grupę różnicą się przede wszystkim mocą oraz możliwościami pracy. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby poszukujące narzędzia do pracy z elementami o niewielkich rozmiarach jak i profesjonaliści oczekujący od sprzętu najwyższej jakości, który poradzi sobie w pracach związanych z nowoczesnym przemysłem drzewnym.

Metabo HC 300

Produkt ten to profesjonalne urządzenie ważące jedynie nieco ponad 30 kilogramów. Fakt ten w połączeniu z niewielkimi gabarytami sprawia, że Metabo HC 300 to niezwykle mobilne elektronarzędzie, które bezproblemowo można transportować. Zakup tego urządzenia powinni rozważyć wszyscy ci, którzy pracują w terenie, na przykład przy budowach domu. Omawiane narzędzie wyposażone zostało w system, dzięki któremu możemy ustawiać wałek z nożami strugającymi. Kolejnym jakże ważnym udogodnieniem są podziałki grubości wióra oraz obrabianego przez nas elementu. Wszystko to umożliwia nam w sposób precyzyjny strugać drewniane części o grubości do 158 milimetrów. Grubościówka Metabo HC 300 została także wyposażona w roli prowadzące wykonane z gumy. Rozwiązanie to ma niebagatelny wpływ na uzyskanie satysfakcjonującej gładkości drewna. Urządzenie posiada silnik 1800-watowy. Z kolei wał roboczy wyposażono w dwa noże wykonane ze specjalnej stali HSS cechującej się dużo lepszą wydajnością skrawania. Wszystko to sprawia, iż narzędziem HC 300 można strugać zagłębienia o głębokości 3 milimetrów. Aby spełniać wszystkie normy związane z czystością pracy w pomieszczeniu zamkniętym, omawiany produkt wyposażony został w system odciągu wiórów. Do urządzenia można zakupić także elementy dodatkowe poprawiające komfort pracy takie jak specjalny przenośny stół pozwalający nam komfortowo korzystać z grubościówki w otwartym terenie.

 
Metabo HC 300 to grubościówka kompaktowa i lekka. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w terenie oraz w domowym warsztacie przy wykonywaniu niewielkich prac. Jej spore możliwości, wysoka jakość wykonania oraz ułatwiające użytkowanie rozwiązania sprawiają, że urządzenie to świetnie sprawdzi się przy wielu pracach, zapewniając nam wygodę oraz bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *